„Zrozumieć historię…”

08 wrz

6 września 2022 r. w Kinie Apollo w Działdowie rozpoczęła się VII edycja autorskiego programu edukacyjnego „Z Historią na TY”. O godz. 11:00 odbył się pokaz filmu dla młodzieży szkolnej z działdowskich szkół (klasy ósme i szkoły średnie).

Spotkanie rozpoczął Andrzej Rutecki – wiceprezes stowarzyszenia. Przywitał wszystkich zebranych oraz zapowiedział gościa honorowego. Otwarcia kolejnej edycji programu dokonała Pani Bogusława Orzechowska, senator RP oraz Honorowy Członek Stowarzyszenia „Pamięć i Tożsamość”.

Do zebranych uczestników wydarzenia został skierowany list gratulacyjny od Pana Andrzej Śliwki, wiceministra Aktywów Państwowych, który tę edycję objął swoim honorowym patronatem.

Po części oficjalnej został wyświetlony film „Gdańsk 1939” w reżyserii Grzegorza Karbowskiego. Film został wyprodukowany przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

7 edycję programu edukacyjnego z Historią na Ty zainaugurowaliśmy pokazem filmu „Gdańsk 1939” – mówi Zenon Gajewski, prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość.

Honorowy patronat nad VII edycją programu „Z Historią na TY” objęli:

Zbigniew Babalski – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Bogusława Orzechowska – Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Śliwka – Wiceminister Aktywów Państwowych

Grzegorz Mrowiński – Burmistrz Miasta Działdowo

Patronat medialny:

Dzień Dobry Działdowo.PL

Portal Moje Działdowo

Napisz do nas