VII edycja „Z Historią na TY”

05 wrz

6 września 2022 r. stowarzyszenie rozpocznie VII edycję autorskiego programu „Z Historią na TY”. W Miejskim Domu Kultury w Działdowie w Kinie Apollo odbędą się dwa pokazy filmu pt. „Gdańsk 1939” w reżyserii Grzegorza Karbowskiego – o godz. 11:00 i 18:00.

Film dokumentalny „Gdańsk 1939” w uporządkowany i przystępny sposób przedstawia całościowo wydarzenia roku 1939 w Gdańsku. Znajdziemy tu między innymi szereg zagadnień związanych z tragicznymi losami polskiej i żydowskiej ludności, ale i bohaterską obronę Westerplatte czy Poczty Polskiej w Gdańsku. W filmie wykorzystano liczne materiały archiwalne, w tym nieznane szerszej publiczności. Dopełniają je fragmenty notacji filmowych ze świadkami historii, zrealizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Patronat nad tegoroczną edycją programu „Z Historią na Ty” objęli:
Poseł na Sejm RP Zbigniew Babalski
Senator RP Bogusława Orzechowska
Andrzej Śliwka – Wiceminister Aktywów Państwowych
Burmistrz Miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński

Organizatorzy: Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość MDK Działdowo

Partner wydarzenia: Muzeum II Wojny Światowej

Patronat Medialny: Moje Działdowo Działdowo

Głównym celem programu edukacyjnego #zHistoriąNaTy jest kształtowanie prawidłowej postawy obywatelskiej młodzieży poprzez większą świadomość własnych korzeni, z których się wywodzimy. Promowanie wzorców obywatelskich, upowszechnianie wiedzy historycznej i znajomości dziedzictwa kulturowego oraz kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych własnej tożsamości obywateli. Program ma też służyć pomocą w przygotowaniu uczniów do otworzenia serc i umysłów na kraj ojczysty i ludzi w nim żyjących. Poszerza on treści z zakresu wychowania patriotycznego, historycznego.

Napisz do nas