Zmarł ks. kan. Marian Ofiara

08 kwi

Z bólem serca przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. kan. Mariana Ofiary – Kustosza Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Działdowskich.

Niech Błogosławieni Męczennicy Działdowscy: abp Antoni Julian Nowowiejski, bp Leon Wetmański i s. Maria Teresa Kowalska wstawiają się za duszą śp. Księdza Mariana, aby dobry Bóg dał mu radość życia wiecznego.

8 kwietnia br. zmarł w 60. roku życia i 34. roku kapłaństwa śp. ks. kan. Marian Ofiara, budowniczy kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie, proboszcz i kustosz sanktuarium Błogosławionych Męczenników Działdowskich

Ks. Ofiara został pochowany
w krypcie przy kościele parafialnym w Działdowie.

Msza św. pogrzebowa została odprawiona we wtorek 12 kwietnia o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Działdowie. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.


„O pamięć polskich księży zamordowanych w niemieckim obozie Soldau w Działdowie od wielu lat zabiegał ksiądz Marian Ofiara, kanonik Diecezji Płockiej i Toruńskiej, proboszcz i kustosz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Sanktuarium Błogosławionych Męczenników abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego. Ksiądz Kanonik od wielu lat, z wielkim zaangażowaniem szerzył kult Błogosławionych Męczenników działdowskiego obozu, i od lat troszczył się o upamiętnienie zarówno tych, którzy zginęli w obozie w Działdowie, jak i więźniów, którym obozową gehennę pozwolono przeżyć”

dr Anna Jagodzińska o śp. ks. kan. Marianie Ofierze
Napisz do nas